مقاله

انواع فیلتر روغن خودرو

فیلتر روغن خودرو

اَنواع مختلفی از فیلترهای روغن در بازار وجود دارد، اما همه آنها یک ویژگی مشترک دارند: آنها نقش مهمی در محافظت از سلامت موتور خودرو دارند. روغن موتور ماشین شما آلاینده هایی را که می تواند به موتور آسیب برساند جذب می کند و فیلتر روغن خودرو این مایع را تصفیه می کند. این تضمین می کند که روغن خودروی شما قبل از اینکه از داخل موتور عبور کند تا حد امکان تمیز است.

مهم نیست قطعات برلیانس h230 را مورد بررسی قرار دهید و یا قطعات چانگان cs35 را، درواقع فیلتر روغن از جمله قطعاتیست که در هر خودرویی یافت میشود. و اما کدام فیلتر روغن خودرو برای ماشین شما بهتر است؟ این به نوع موتور و توصیه های خودروساز بستگی دارد. بیایید نگاهی به انواع رایج فیلترهای روغن و تفاوت آنها بیندازیم.

فیلتر روغن خودرو اولیه

این انتخاب به عنوان فیلتر روغن اولیه نیز شناخته می شود و به طور گسترده توسط بسیاری از خودروسازان استفاده می شود. در حالی که برخی از فیلترها فقط مقداری از روغن موتور خودرو را تمیز می کنند ، یک فیلتر جریان کامل برای حذف ناخالصی ها از تمام روغن مورد استفاده در موتور خودرو طراحی شده است.یک فیلتر روغن فیلتر جریان کامل به ویژه در دماهای سرد تر مفید است.

هوای سرد می تواند باعث غلیظ شدن روغن موتور شود. اگر فیلتر بیش از حد محدود کننده باشد، ممکن است موتور روغن مورد نیاز خود را برای جلوگیری از آسیب دریافت نکند. یک فیلتر جریان کامل به روغن موتور اجازه می دهد تا آزادانه تر از سایر انواع فیلترها در موتور حرکت کند ، بنابراین می تواند تمام روغن مورد نیاز برای عملکرد کارآمد را هنگام افت روغن فراهم کند.

فیلتر روغن خودرو ثانویه

برخی از خودروسازان فیلتر روغن ثانویه را برای پشتیبانی از فیلتر جریان کامل خودرو نصب می کنند. فیلتر ثانویه برای تمیز کردن کمتر از 10 درصد روغن موتور استفاده شده توسط موتور طراحی شده است. این فیلترها آلاینده هایی را که ممکن است توسط فیلتر جریان کامل از بین نرفته باشد حذف می کنند. آنها می توانند عمر روغن موتور خودروی شما را افزایش دهند و محافظت بیشتری برای موتور ایجاد کنند

فیلتر روغن خودرو

فیلتر روغن خودرو کارتریج

این یک نوع فیلتر روغن تمام جریان است. استفاده از آن آسان است و اگر به صورت عمودی نصب شده باشد، معمولاً بدون نیاز به برداشتن روغن قابل بررسی است. در بسیاری از موارد فیلترهای روغن کارتریج فاقد قطعات فلزی هستند. این باعث می شود این فیلترها نسبت به سایر گزینه های موجود در بازار بازیافت شوند.

دیدن کنید: قطعات CS35

فیلتر روغن خودرو چرخشی

همانند فیلتر کارتریج، فیلتر چرخشی نوعی فیلتر روغن با جریان کامل است. دارای یک قوطی فولادی است که با یک عنصر کاغذ جفت شده است. این فیلترها برای افرادی که خود تعمیرات را انجام می دهند طراحی شده اند، زیرا نصب آن ساده است و به حداقل ابزار نیاز دارد.

فیلتر روغن خودرو اسپینر

فیلتر روغن اسپینر نوعی فیلتر ثانویه است و از نیروی گریز از مرکز برای به دام انداختن آلاینده ها در روغن موتور خودروی شما استفاده می کند. برخی از این فیلترها قادر به تولید نیرویی هستند که بیش از 2000 برابر بیشتر از نیروی گرانش است. آنها می توانند به طور موثر کوچکترین آلاینده ها را از روغن موتور ماشین شما پاک کنند.

فیلتر روغن خودرو

فیلتر روغن خودرو مغناطیسی

مانند فیلتر روغن اسپینر، یک فیلتر مغناطیسی پشتیبانی ثانویه را برای فیلتر جریان کامل فراهم می کند. به طور موثر روغن را از آلاینده های فلزی پاک می کند، اما برای از بین بردن گرد و غبار و کثیفی کار چندانی انجام نمی دهد. برخلاف سایر گزینه ها، فیلتر مغناطیسی روغن نیازی به تعویض ندارد. تمیز کردن منظم تمام چیزی است که برای عملکرد این فیلتر لازم است.

اکنون که تفاوت‌های بین انواع مختلف فیلتر روغن را درک کرده‌اید، میتوانید با دانش نسبی دست به تهیه فیلتر روغن مناسب خودروی خود بزنید. کتابچه راهنمای خودروی شما توصیه های خاصی در مورد اینکه کدام نوع فیلتر برای وسیله نقلیه شما بهتر است ارائه می دهد.

تمام فیلترهای موجود در برادران پارت را بررسی کنید یا به فروشگاه ما برای نگهداری و تعمیرات معمول اعتماد کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع فیلترهای روغن، با یک متخصص آگاه در فروشگاه برادران پارت تماس حاصل فرمایید.
فیلتر روغن یکی از قطعات مهم در خودرو شماست که در طول عمر خودروی شما دچار آسیب می شود. برای جایگذینی فیلتر روغن خود بهتر است قطعه ای را اانتخاب نمایید که در دراز مدت همانند فیلتر روغن اصلی کاربرد خود را حفظ نماید و دچار مشکل نشود. پیشنهاد ما به شما خرید فیلتر روغن خودرو از فروشگاه برادران پارت است که باعث میشود قطعات اصلی را در اختیار داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *