مقاله

برای برلیانس چه لنت ترمزی بخریم؟

لنت ترمز برلیانس

برای برلیانس چه لنت ترمزی بخریم؟ برای پاسخگویی به این سوال بهتر است ابتدا به لنت ترمز بپردازیم پس اگر میخواهید بدانید برای قطعات برلیانس چه لنت ترمزی بخریم؟ تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. استفاده مؤثر از سیستم ترمز اتومبیل شما بسیار بیشتر از این است که وقتی سنجابی از جلوی شما می زند روی پدال کوبید. سیستم ترمز خودروها، کامیون ها و موتورسیکلت ها از تعدادی قسمت تشکیل شده است که اعمال راننده را به نیروی فیزیکی تبدیل می کند که خودرو را متوقف می کند. یکی از آن قطعات ترمز، لنت ترمز خودرو شما است.

برای برلیانس چه لنت ترمزی بخریم؟

لنت‌های ترمز یک بخش کلیدی ترمز هستند، زیرا اجزایی هستند که با روتورهای ترمز خودرو تماس برقرار می‌کنند و فشار و اصطکاک را وارد می‌کنند. دیسک‌های صاف و براقی که گاهی اوقات می‌توانید درست در پشت چرخ‌های برخی خودروها ببینید. فشار و اصطکاک اعمال شده به روتور ترمز باعث کندی و توقف چرخ می شود. هنگامی که چرخ ها متوقف می شوند، وسیله نقلیه نیز حرکت نمی کند. اگرچه نقش لنت ترمز به عنوان قطعات ترمز بسیار ساده است، لنت ترمز خود چیزی جز این است. اما برای برلیانس چه لنت ترمزی بخریم؟

به دلیل سرعت چرخش چرخ‌های خودرو و وزن یک خودرو یا کامیون معمولی، هر بار که سرعت شما را کاهش می‌دهید یا توقف می‌کنید، لنت‌های ترمز تحت فشار شدید قرار می‌گیرند. در مورد آن فکر کنید: آیا می خواهید یک دیسک فلزی سنگین را بگیرید و نگه دارید که واقعاً سریع می چرخید؟ تصور کنید به آرامی آن دیسک را فشار می دهید تا زمانی که وسیله نقلیه متوقف شود. این کار ناسپاسی است، اما لنت های ترمز این کار را به طور مکرر هزاران و هزاران مایل بدون شکایت انجام می دهند.

برای برلیانس چه لنت ترمزی بخریم؟

برای برلیانس چه لنت ترمزی بخریم؟

لنت ترمز ارگانیک

لنت های ترمز ارگانیک گرد و غبار ترمز زیادی ایجاد می کنند که تعویض لنت ها را تا حدودی کثیف می کند. لنت های ترمز قبلاً عمدتاً از آزبست به عنوان ماده اصطکاک ساخته می شدند. به این دلیل که لنت های ترمز در معرض اصطکاک زیادی هستند که گرمای زیادی تولید می کند. آزبست ماده خوبی برای جذب و دفع گرما است. خب مشکل چی بود؟ هنگامی که آزبست تجزیه می شود، گرد و غباری ایجاد می کند که تنفس آن خطرناک است و لنت های ترمز می توانند گرد و غبار ترمز زیادی را هنگامی که خودروها را سرعت می دهند و در جاده ها متوقف می کنند ایجاد کنند.

دیگر محصولات برادران پارت:

قطعات برلیانس h220

قطعات برلیانس h230

قطعات برلیانس h320

قطعات برلیانس h330

قطعات برلیانس کراس c3

قطعات برلیانس v5

در حال حاضر، برخی از لنت ترمز و سایر قطعات ترمز از مواد آلی ایمن تر ساخته شده اند. لنت‌های ترمز ارگانیک که گاهی لنت‌های ترمز ارگانیک غیرآبستوسی نامیده می‌شوند، از مواد طبیعی مانند شیشه و لاستیک و همچنین رزین‌ هایی ساخته می‌شوند که می‌توانند در برابر حرارت بالا مقاومت کنند. در واقع حرارت زیاد به چسباندن مواد لنت ترمز به یکدیگر کمک می کند.

برای برلیانس چه لنت ترمزی بخریم؟

برای برلیانس چه لنت ترمزی بخریم؟

کولار همچنین یک جزء مهم در بسیاری از لنت ترمزهای ارگانیک است. مزیت لنت‌های ترمز ارگانیک، از جمله لنت ترمز کولار، این است که از موادی ساخته شده‌اند که در هنگام سایش آلودگی ایجاد نمی‌کنند و همچنین راحت‌تر دور انداخته می‌شوند. آنها همچنین نرم تر از لنت ترمزهای ساخته شده از مواد دیگر هستند، به این معنی که اغلب ساکت تر هستند. نقطه ضعف لنت‌های ترمز ارگانیک این است که به دلیل نرم‌تر بودن، معمولاً سریع‌تر سایش می‌شوند. هنگام سایش، گرد و غبار بیشتری نسبت به سایر انواع لنت ترمز ایجاد می کنند.

به دلیل این ملاحظات، لنت‌های ترمز ارگانیک برای وسایل نقلیه سنگین مانند کامیون‌ها یا خودروهایی با عملکرد بالا که ممکن است نیاز به توقف سریع از حداکثر سرعت داشته باشند، انتخاب خوبی نیستند. لنت‌های ترمز ارگانیک و کولار برای خودروهای کوچکی که معمولاً رانندگی تهاجمی زیادی ندارند، مناسب‌تر هستند. وزن سبک خودرو و همچنین توقف های سخت محدود، لنت های ترمز ارگانیک را در وضعیت خوبی نگه می دارد – و این باعث می شود که سواری نیز ایمن باشد. در ادامه نگاهی به مجموعه ای از لنت های ترمز خواهیم داشت که ممکن است شما را با یک کیف پول خالی رها کنند. برای برلیانس چه لنت ترمزی بخریم؟ آیا میتوان از لنت های ارگانیک برای برلیانس استفاده نمود؟ قطع به یقین خیر.

لنت ترمز سرامیکی

برای برلیانس چه لنت ترمزی بخریم؟

برای برلیانس چه لنت ترمزی بخریم؟

لنت های ترمز سرامیکی ممکن است گران باشند، اما می توانند گرمای شدید تولید شده توسط ماشین های مسابقه ای با عملکرد بالا را تحمل کنند. لنت های ترمز سرامیکی عملکرد ترمزگیری فوق العاده ای را ارائه می دهند، در طول زمان به خوبی فرسوده می شوند و بسیار سبک وزن هستند. همه اینها برای رانندگی با عملکرد بالا مهم هستند. خب بازم مشکل لنت ترمز سرامیکی چیه؟ آنها بسیار گران هستند.

لنت‌های ترمز سرامیکی از الیاف سرامیکی، مواد پرکننده، مواد باندینگ ساخته شده‌اند و حتی ممکن است مقدار کمی الیاف مس نیز درون خود داشته باشند. از آنجایی که این قطعات ترمز عمدتاً سرامیکی هستند، گرما را به خوبی دفع می‌کنند، که عملکرد را حتی پس از توقف‌های سخت مکرر حفظ می‌کند. آنها همچنین با استفاده مکرر زیاد خراب نمی شوند. این بدان معناست که آنها گرد و غبار کمتری نسبت به سایر انواع لنت ترمز تولید می کنند و غباری که تولید می کنند رنگ روشن تری دارد و به چرخ ها نمی چسبد. با این حال، به دلیل گران بودن آنها، لنت های ترمز سرامیکی برای هر نوع وسیله نقلیه ای مناسب نیستند. خودروهای اسپرتی که به طور معمول با سختی رانندگی می‌شوند برای مثال به عنوان بخشی از مسابقات باشگاهی می‌توانند از لنت‌های ترمز سرامیکی بهره ببرند. با این حال، تقریباً هر وسیله نقلیه دیگری با سایر مواد لنت ترمز به خوبی عمل می کند. برای اکثر رانندگان، عملکرد اضافی لنت های ترمز سرامیکی ارزش هزینه اضافی را ندارد. برای برلیانس چه لنت ترمزی بخریم؟ این لنت بسیار گران است. به خواندن ادامه دهید تا در مورد لنت ترمزهایی که باعث شکستگی نمی شوند، بدانید.

لنت ترمز فلزی

لنت ترمز فلزی شاید رایج ترین لنت ترمز امروزی در خودروها باشد. امروزه اکثر وسایل نقلیه در جاده ها لنت ترمز فلزی دارند. اگر تعجب می کنید، این لنت ترمزها فقط صفحات فلزی نیستند. آنها معمولاً از آهن، مس، فولاد و گرافیت ساخته می‌شوند که همگی با هم مخلوط شده و به هم چسبیده و مواد پد را تشکیل می‌دهند. دلیل رایج بودن این لنت ها ساده است لنت های ترمز فلزی مقرون به صرفه و بادوام هستند. آنها عملکرد خوبی ارائه می دهند و در انتقال گرمای تولید شده توسط اصطکاک با روتورهای ترمز خوب هستند. نقطه ضعف لنت های ترمز فلزی سنگین بودن آنهاست که می تواند تاثیر منفی (کوچکی) بر مصرف سوخت خودرو داشته باشد. برای برلیانس چه لنت ترمزی بخریم؟

همچنین، به دلیل وزن اضافی، لنت ترمز فلزی بهترین انتخاب برای رانندگی با عملکرد بالا نیست. فلزی بودن لنت ها را بسیار سخت می کند. این چیزی است که آنها را بادوام می کند. اما از آنجایی که در لنت‌های ترمز فلزی «تقویت» وجود ندارد، می‌توانند باعث سایش بیشتر روتور ترمز نسبت به سایر انواع لنت ترمز شوند. لنت‌های ترمز فلزی خود به خوبی مقاومت می‌کنند، اما اغلب بر دوام سایر قطعات ترمز تأثیر منفی می‌گذارند. سرانجام، لنت های ترمز فلزی زمانی که گرم هستند بهترین عملکرد را دارند. هنگامی که یک وسیله نقلیه با لنت ترمز فلزی برای اولین بار در یک روز بسیار سرد حرکت می کند، توقف ممکن است کمی بیشتر از حد معمول طول بکشد تا زمانی که لنت ترمز گرم شود. برای برلیانس چه لنت ترمزی بخریم؟ این نوع لنت نیز میتواند مناسب باشد اما بهتر است عجله نکنید!

نتیجه گیری

برای برلیانس چه لنت ترمزی بخریم؟

برای برلیانس چه لنت ترمزی بخریم؟

برای برلیانس چه لنت ترمزی بخریم؟ برای خرید لنت ترمز مناسب برای خودروی برلیانس خود میتوانید با کارشناسان ما در برادران پارت تماس بگیرید و لنت ترمز خود را با یک نمونه اصل جایگذاری کنید. تعویض لنت ترمز خود را میتوانید در تعمیر گاه های سراسر کشور با قطغات اصل برادران پارت  تعویض نمایید. علاوه بر خرید لنت و مشاوره برای برای برلیانس چه لنت ترمزی بخریم؟، میتوانید از خدمات دیگر برادران پارت خودرو نیز استفاده نمایید. برای برلیانس چه لنت ترمزی بخریم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *