مقاله

بلبرینگ خودرو چیست ؟

بلبرینگ خودرو

بلبرینگ های چرخ خودرو مجموعه ای از توپ های فولادی هستند که به وسیله یک حلقه فلزی به یکدیگر متصل هستند و چرخ ها را وادار میکنند تا با حداقل اصطکاک بچرخند. هاب قطعات فلزی توخالی است که در مرکز چرخ های خودرو قرار دارند،بلبرینگ ها روی محورهای فلزی قرار می گیرند که باعث می شوند که در هنگام  چرخش، اصطکاک چرخ ها کاهش یابد. به این موضوع توجه داشته باشید که بلبرینگ های خودرو با موتور متفاوت است و به این معنی است که بلبرینگ ها خودرو مقاوم تر و محکم تر از بلبرینگ های موتور هستند زیرا وزن بیشتری را تحمل می کنند و در معرض پارگی و سایش بیشتری قرار میگیرند. بلبرینگ های چرخ از اجزای مهم ایمنی هستند که برای تحمل بارهای شعاعی ناشی از شکستن، گرانش، شتاب و نیروهای پیچ خوردگی طراحی شده اند. 

بلبرینگ خودرو

علت اصلی خرابی بلبرینگ ها چیست؟ 

خرابی بلبرینگ ها دلایل متفاوتی دارند اما دلایل اصلی خرابی بلبرینگ ها : 

مکانی که در اکثر اوقات در آنجا رانندگی می کنید 

رانندگی مکرر در محیط هایی که دارای  زمینی پر از گل و لای و یا آب و نمک است باعث آسیب پذیری عملکرد بلبرینگ چرخ می شوند زیرا ممکن است مواردی مانند گل و یا نمک از اجزای  چرخ وارد بلبرینگ ها شوند که باعث آلودگی گریس و خرابی شوند. 

دیدن کنید: قطعات برلیانس h220

کیفیت 

بلبرینگ ها جزو محصولات مهمی هستند که کیفیت آنها بسیار اهمیت دارد، بنابراین در هنگام خرید حتما به این موضوع توجه داشته باشید، اگر در ساخت آن از فولاد با کیفیت پایین استفاده شده باشد باعث عملکرد بسیار ضعیف و ساییدگی زودرس و حتی شکستن آن می شود. 

جاده هایی که دارای ناهمواری های بسیاری هستند

هرچه بیشتر در جاده هایی که دارای ناهمواری های بسیاری هستند رانندگی کنید احتمال خرابی بلبرینگ های شما بیشتر می شود و با گذشت زمان توانایی آنها برای کاهش اصطکاک کمتر می شود. 

طول عمر بلبرینگ چرخ خودرو چقدر است؟ 

بلبرینگ ها به طور متوسط  از 136000 تا 160000 کیلومتر هستند. 

هزینه تعویض بلبرینگ چرخ ؟ 

تعیین قیمت برای این قطعه کار آسانی نیست زیرا اگر بخواهید آن را از مکانی معتبر تهیه نمایید 100% هزینه آن زیاد است ولی در عوض طول عمر زیادی دارد، یکی از معتبر ترین فروشگاه ها برای خرید بلبرینگ فروشگاه برادران پارت است. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *