مقاله

بوش طبق خودرو چیست؟

بوش طبق خودرو

 کاربرد آن در خودرو؟ 

بوش ها انواع و وظایف مختلفی در خودرو دارند و بوش طبق یکی از انواع بوش طبق هایی است که در سیلندر خودرو استفاده می شود که از نظر ظاهری و کار کرد متفاوت است، بوش طبق قطعه ای است که باعث اتصال قطعات به یکدیگر می شود و آنها فقط می توانند در یک جهت حرکت کنند، همچنین بوش ها نوسانات  و سر صدا های خودرو را در هنگام حرکت میگیرند. جنس این قطعات از اورتان یا لاستیک طبیعی است، اگر بخواهیم کاربرد بوش ها را به صورت ساده تر بیان کنیم، کار مفصل را در بدن انجام میدهند. 

بوش طبق خودرو

انواع بوش طبق خودرو 

1.بوش پلی اورتان

این نوع بوش ها انعطاف پذیری بالایی ندارد و در گرما بسیار مقاوم است و این غیر قابل انعطاف بودن آن باعث شده تا فرمان پذیر ی کمتری داشته باشد و اگر می خواهید عملکرد خوبی داشته باشد باید همواره با گریس نرم شوند.

2.بوش لاستیک طبیعی 

این بوش ها دارای عمر طولانی به علت کشسانی بودنشان دارند و در دمای پایین از مقاومت بالایی برخوردارند. 

علائم خرابی بوش ها 

  1. افزایش صدا در چرخ های جلو 
  2. کاهش تعادل خودرو
  3. لرزش زیاد در برخی از بخش ها 
  4. لرزش فرمان در سرعت بالا
  5. کج شدن، پاره شدن؛ لهیدگی طبق 

علت خرابی بوش ها 

بوش تقلبی، حوادث های جاده ای، پوسیدگی قطعه، وزن بالای خودرو، حرکت در مسیر هایی با ناهمواری زیاد، حرکت طبق ها، استفاده زیاد از خودرو در جاده های نامناسب، از عوامل شایعی هستند که باعث خرابی بوش ها می شوند و البته با خرید بوش طبق اصل از مراکز معتبر مانند لوازم یدکی برادران پارت می توانید از خرابی سریع این قطعه جلوگیری کنید. 

راه های جلوگیری از خرابی بوش طبق 

  1. رانندگی با سرعت متوسط
  2. عبور از دست اندازها با سرعت پایین 
  3. جلوگیری از ترمز های ناگهانی

نحوه تشخیص طبق خودرو

اگر بخواهیم با شما صادق باشیم، راهی برای تشخیص اصل و تقلبی بودن آن نیست جز آنکه این قطعه را از فروشگاه های معتبر خریداری نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *