مقاله

تشخیص قطعات برلیانس اصل از تقلبی

برلیانس اصل

با تشخیص قطعات برلیانس اصل از تقلبی در خدمت شما هستیم. ماشین ها برای جابجایی انسان ها استفاده می شود و در نتیجه مسئله امنیت سرنشینان خودرو یکی از دغدغه های اصلی خودروسازان می باشد. در عین حال می بایست به فکر قطعات خودرو بود که نقش اصلی را در امنیت خودرو ایفا می کنند. فرض کنید قطعه ای از خودروی شما خراب شده است و می بایست آن را تعویض کنید. طبیعتا قطعه ی اصلی خودرو بهترین گزینه است اما در صورتی که شکسته باشد باید تعویض شود.

حال فرض کنید شما قطعه ای را خریداری کرده اید و با علم به اصل بودن قطعه آن را در خودرو استفاده می کنید. پس از مدتی متوجه می شوید که مشکلی در کارکرد خودرو ایجاد شده است. این قطعات جدا از عمر کم در کارکرد خودرو نیز تاثیر می گذارند. متاسفانه در کشور ما نیز قطعات تقلبی بدون در نظر گرفتن عواقب آن رایج شده است و بسیاری از خودروها به دلیل استفاده از قطعات تقلبی طول عمرشان کاهش می یابد. در این مقاله می خواهیم به شما کمک کنیم روش تشخیص قطعات برلیانس اصل از تقلبی را بدانید تا در صورت خرید قطعه ای برای خودروی خود بتوانید قطعه اصل را خریداری کنید. با برادران پارت همراه باشید.

تشخیص قطعات برلیانس اصل از تقلبی

مهم ترین اصل در هر خودرو حفظ کیفیت و تامین ایمنی سرنشینان خودرو است. برخی از قطعات و لوازم خودرو قابل تعویض هستند که شامل قزعات موتوری، ایمنی و مصرفی ماشین می باشند. در صورت انتخاب درست قزعات خودرو می توان اطمینان حاصل کرد که از عمر مفید خودروی شما کاسته نمی شود و از بابت ایمنی خودروی خود نیز مطمئن می شود. خرید لوازم یدکی اصل برلیانس همواره یک مسئله مهم برای دارندگان این خودرو است. در بازار امروز محصولات و برندهای مختلفی برای لوازم یدکی خودروها به وجود آمده است که تشخیص قطعات برلیانس اصل از تقلبی اندکی با مشکل مواجه شده است. یکی از مهم ترین مواردی که مصرف کننده باید به آن توجه داشته باشد خرید لوازم یدکی اصل است چرا که جهت استفاده در خودرو خودشان است.

گران شدن قطعات اصلی و پرکاربرد برای خودروها در کنار نبود استاندارد مشخص برای تشخیص قطعات برلیانس اصل از تقلبی و کیفیت پایین قطعات یدکی تقلبی و همچنین کپی برداری غیر اصولی از قطعات اصلی و برندهای معتبر دلیل ولضحی است برای اینکه راه برای سودجویان بازار باز شود. در این مقاله سعی داریم تا تمامی موارد پرکاربرد در تشخیص قطعات برلیانس اصل از تقلبی را بیان کنیم. با ما همراه باشید.

تشخیص قطعات برلیانس اصل از تقلبی

تشخیص قطعات برلیانس اصل از تقلبی

روش های تشخیص قطعات برلیانس اصل از تقلبی

  • رنگ بسته بندی

هنگامی که قطعه به شما در بسته بندی اولیه تحویل داده می شود می بایست در ابتدا به رنگ بسته بندی دقت کنید. به طور معمول بسته بندی لوازم یدکی تقلبی در قیاس با نمونه اورجینال کم و یا پررنگ تر از حالت عادی است.

  • کیفیت بسته بندی

بسته بندی پکیج قطعات اصلی بسیار باکیفیت و مستحکم است و شما می توانید با کمی دقت در نحوه جعبه و بسته بندی آن قطعه به این نکته پی ببرید.

  • هولوگرام رسمی شرکت تولید کننده
تشخیص قطعات برلیانس اصل از تقلبی

تشخیص قطعات برلیانس اصل از تقلبی

هولوگرام های موجود نشان دهنده تضمین استاندارد اختصاصی شرکت های تولید کننده آن قطعه هستند که سندی بر اصالت و کیفیت آن قطعه می باشد.

  • بررسی بارکد

تمامی بسته بندی ها، حتی بسته بندی های تقلبی دارای بارکد می باشند. می توان با بررسی بارکد مورد نظر و جستجوی آن در ابزار گوگل اطلاعات مربوط به آن قطعه و شرکت تولید کننده آن و همچنین سال ساخت را مشاهده کرد. اگر اطلاعات بیان شده به درستی نمایش داده شود می توان از اصل بودن قطعه اطمنان حاصل کرد.

  • کیفیت آلیاژ استفاده شده

مواد و آلیاژی که برای ساخت قطعات اصلی به کار می رود بسیار با کیفیت و با دوام بسیار بالایی می باشد. به همین دلیل ظاهر قطعات اصل باکیفیت و بی نقص تر است. بدین ترتیب تشخیص قطعات برلیانس اصل از تقلبی فراهم می گردد.

  • نوع نوشته روی قطعه

نوع متن و نوشته حک شده روی قطعات و سایز حروف آن در قطعات اصلی متفاوت است و به طور قطع در قطعات اصلی کیفیت بالاتر و ماندگارتری دارد.

  • لمس قطعات

این روش مخصوص افراد حرفه ای است که سروکار زیادی با قطعات اصل و تقلبی دارند و با دست کشیدن بر روی قطعه و لمس کردن آن به اصل و یا تقلبی بودن آنپی می برند.

  • نوع جوشکاری و پرچ کاری و نوع پرداخت کاری نهایی

کیفیت جوشکاری و پرچ کاری انجام شده بر روی قطعه یکی دیگر از عواملی است که با آن می توان قطعات اصل را تشخیص داد. همچنین شما می توانید با توجه به پرداخت کاری نهایی انجام شده بر قطعه موردنظر و بررسی سطح آن از اصل بودن آن قطعه مطلع شوید.

تشخیص قطعات برلیانس اصل از تقلبی

تشخیص قطعات برلیانس اصل از تقلبی

از فروشگاه معتبر خرید کنید!

عموما افراد به دنبال لوازمی هستند که قیمت پایین تری داشته باشد و تصور می کنند با این کار سودی بدست آورده اند. اما نمی دانند با استفاده از قطعات تقلبی چه ضررهای جبران ناپذیری را به خودرو خود وارد می کنند. چرا که خودرو پس از مدتی کارایی اصلی خود را از دست می دهد و ممکن است ایرادهای جدید در آن ایجاد شود.

شناخت کافی از فروشنده این محصولات و توجه به سابقه آن در بازار مدنظر یکی از راه هایی است که می توان به خرید قطعه ای اصل و با کیفیت اطمینان پیدا کرد. در کنار فروشندگان معتبر در سال های اخیر فروشگاه های اینترنتی نیز پا به عرصه فروش قطعات یدکی گذاشته اند و با توجه به نماد اعتماد الکترونیک و فعالیت‌های پلیس فتا در این زمینه امکان خریدی مطمئن فراهم شده است. برای خرید لوازم یدکی اصل برلیانس در شهر تهران شما می توانید با فروشگاه برادران پارت تماس گرفته و با کارشناسان متخصص ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *