مقاله

رام خودرو چیست؟

رام خودرو

رام خودرو یک شاسی است که تمامی قطعاتی که در جلو بندی به کار می رود را به اتاق ماشین متصل می نماید، به رام خودرو، تیرکمان هم می گویند به دلیل شباهت زیادی که به  تیرکمان دارد. در واقع رام از قطعات اصلی خودرو به حساب می آید زیرا کوچکترین مشکل در آن باعث اختلال در عملکرد خودرو می شود. این قطعه از فلز ساخته شده است و دارای مقاومت بالایی می باشد 

کاربرد رام خودرو 

از مهم ترین کاربردهای رام خودرو، وصل شدن دسته های موتور به رام است، همچنین این قطعه  مانع وارد شدن آسیب به خودرو می شود. این قطعه باعث اتصال قسمت چپ و راست خودرو می شود و همچنین هماهنگ کردن قطعات خودرو را در هنگام حرکت بر عهده دارد. 

رام خودرو

 مزایای وجود رام در خودرو

1.مانع وارد شدن آسیب به خودرو

زمانی که شما هنگام رانندگی از دست اندازها و چاله ها عبور می کنید، رام خود رو جلوگیری می کند از وارد شدن آسیب های جدی به خودرو.

2.سفت شدن شاسی خودرو 

باعث سفت شدن جلوبندی و شاسی خودرو می شود

3.مانع شکستن گیربکس و کارتل 

دیدن کنید: قطعات برلیانسh230

علائم خرابی در رام خودرو. 

  1. منحرف شدن خودرو در هنگام رانندگی: انحراف ناگهانی خودرو در هنگام رانندگی، مخصوصا انحراف در چرخ جلو
  2. لرزش فرمان: هنگامی که با سرعت بالا در حال رانندگی هستید، فرمان دچار لرزش شدید میشود
  3. صدا در قسمت جلوبندی: اگر رام شما خراب شده باشد، باعث اختلال در سیستم جلوبندی خودرو می شود و همچنین هنگام رانندگی در جاده های ناهموار، هنگام عبور از دست اندازها، خودرو صدا می دهد. 

دسته دوشاخ خودرو 

دسته دو شاخ خودرو، قسمتی از رام است که روپوش پلاستیکی دارد و در پایین ترین قسمت خودرو قرار دارد که بوش خودرو به رام و قسمت تیر کمانی به بوش دسته موتور وصل میشود. در واقع این قسمت ضربه گیر، گیربکس است. 

انواع دسته دوشاخ خودرو 

  1. هیدرولیکی
  2. مکانیکی 

هیدرولیکی: از پایه فلزی و قطعه پلاستیکی تشکیل شده است. 

مکانیکی: این نوع قیمت پایین تری دارد نسبت به هیدرولیکی و حتی در اندازه و عملکرد با هم متفاوت اند اما مهمترین و بارزترین تفاوت آنها در نوع پلاستیک به کار رفته در آنهاست. 

از آنجایی که رام خودرو از مهم ترین قطعات خودرو است، اصل بودن آن در هنگام خرید بسیار مهم است و شما می توانید با خرید این قطعه از لوازم یدکی برادران پارت از اصالت کالایی که خریداری می کنید مطمئن باشید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *