مقاله

چراغ جلو چانگان cs35

چراغ جلو چانگان cs35
چراغ جلو چانگان cs35 یکی از قطعات چانگان cs35 است که برای افزایش دید راننده ددر شبانگاه کاربردیست. اعتراف کنید، شما تا کنون از چراغ های مه شکن خود استفاده نکرده اید. آیا حتی می دانید آنها را از کجا روی داشبورد پیدا کنید؟ نگران نباشید، بسیاری از ما نیاز به یادآوری در مورد آنچه که چراغ های مختلف ما انجام می دهند و زمان استفاده از آنها داریم. در اینجا راهنمای مفید ما برای توضیح همه چیزهایی است که باید در مورد چراغ جلو چانگان cs35 بدانید. چراغ جلو چانگان cs35

انواع مختلف چراغ ها ؟

چراغ جلو چانگان cs35

چراغ جلو چانگان cs35

چندین چراغ روی خودروهای ما وجود دارد: نشانگرهایی که به عنوان چراغ خطر پ، چراغ‌های عقب که در کنار چراغ‌های ترمز قرار می‌گیرند، و چراغ‌هایی که می‌توانیم در حالت‌های مختلف تنظیم کنیم.  برای اطلاع از اینکه چه چراغ هایی در وسیله نقلیه خود خواهید یافت و چه کاربردی دارند، مقاله ” چراغ جلو چانگان cs35 ” را ادامه دهید.

چراغ جلو چانگان cs35

چراغ های جلو پرمصرف ترین انواع چراغ هستند. کلید روشن کردن آنها معمولا روی صفحه داشبورد یا دسته راهنما  یافت می شود، اگرچه بسیاری از خودروهای جدید دارای چراغ هایی هستند که بدون اقدام راننده کار می کنند. چراغ جلو چانگان cs35

چه زمانی باید از چراغ های جلو کم نور استفاده کرد

چراغ جلو چانگان cs35

چراغ جلو چانگان cs35

شما باید از چراغ های جلو استفاده کنید زمانی که دید کاهش می یابد”، یا “به طور جدی کاهش می یابد” به عنوان زمانی که می توانید کمتر از 100 متر در مقابل خود ببینید، تعریف می شود.  این بدان معناست که آنها باید در شب و در هوای بد روشن شوند.

چراغ های جلو با پرتو کامل

چراغ جلو چانگان cs35 روشن ترین نوع چراغ  در خودروهای معمولی هستند.  آنها زاویه بیشتری نسبت به چراغ های جلو دارند و به شما امکان می دهند قسمت بیشتری از جاده را ببینید و گاهی اوقات به عنوان نور بالا شناخته می شوند.  سوئیچ برای روشن کردن آنها معمولا در نزدیکی سوئیچ چراغ های جلو قرار دارد و ممکن است از مجموعه متفاوتی از لامپ ها استفاده کنند.چراغ جلو چانگان cs35

محتوای پیشنهادی : لوازم یدکی چانگان

زمان استفاده از نور بالا

چراغ جلو چانگان cs35

چراغ جلو چانگان cs35

شما فقط باید از نور بالای چراغ جلو چانگان cs35 در قسمت های بدون نور جاده در شب استفاده کنید. هنگام برخورد با ترافیک (از جمله دوچرخه سواران یا عابران پیاده)، دنبال کردن وسیله نقلیه دیگری، باید چراغ های جلو را خاموش کنید زیرا اغلب می توانند خیره کننده باشند و ممکن است باعث تصادف شوند.

چراغهای مه شکن

چراغ‌های مه شکن بر خلاف چراغ نور بالا که توسط مه منعکس می‌شوند، برای عبور از مه و غبار طراحی شده‌اند. آنها معمولا در دو مجموعه، جلو و عقب، با سوئیچ‌ ها با کد رنگی عرضه می‌شوند: کهربایی برای چراغ‌های مه شکن عقب و سبز برای چراغ‌های مه شکن جلو. در اکثر خودروها، قبل از فشار دادن یا پیچاندن کلید چراغ مه شکن، باید چراغ های جلوی خود را روشن کنید.

زمان استفاده از چراغ های مه شکن

چراغ جلو چانگان cs35

چراغ جلو چانگان cs35

فقط زمانی باید از چراغ های مه شکن خود استفاده کنید که دید زیر 100 متر است. برای استفاده از یک اندازه گیری کلاسیک بریتانیایی که آن را در دید رس قرار می دهد: این تقریباً طول یک زمین فوتبال است. هنگامی که دید بهتر از آن است، بهتر آن است که از چراغ های مه شکن خود استفاده نکنید، زیرا در خطر کاهش دید سایر رانندگان هستید.

چراغ های خطر

چراغ های خطر شما در تمام گوشه های ماشین شما قابل مشاهده است. آنها چراغ هایی هستند که معمولاً به عنوان نشانگر شما استفاده می شوند.  چراغ های کهربایی چشمک زن برای هشدار به سایر رانندگان در مورد خطر یا موانع در جاده استفاده می شود و دکمه داشبورد با شکل مثلثی مانند نشان داده شده است.

چه زمانی از چراغ های هشدار دهنده خطر استفاده کنیم

شما فقط باید از چراغ های خطر خود استفاده کنید که وسیله نقلیه شما ساکن است تا به دیگران هشدار دهید که باعث ایجاد انسداد می شوید. این ممکن است زمانی اتفاق بیفتد که شما تصادف کرده اید، خراب شده اید یا به دلیل انسداد مجبور به توقف شده اید. همچنین اگر در بزرگراه هستید و مانعی در جلو وجود دارد که باید به سایر رانندگان در مورد آن هشدار دهید، می‌توانید از چراغ‌های خطر نیز استفاده کنید.

چراغ های کناری/چراغ پارکینگ

چراغ‌های کناری خودرو یا چراغ‌ های پارکینگ که گاهی اوقات شناخته می‌شوند، معمولاً در واحد چراغ‌های جلو در گوشه‌های جلویی خودروی شما یافت می‌شوند.  چراغ‌های کناری به روشنایی چراغ‌های جلو نیستند، بنابراین رانندگان از آن‌ها استفاده می‌کنند تا در مواقعی که هوا به اندازه کافی برای چراغ‌های اصلی تاریک نیست، خود را در معرض دید ترافیک قرار دهند.

زمان استفاده از چراغ های کناری/چراغ پارکینگ

چراغ جلو چانگان cs35

چراغ جلو چانگان cs35

قانون بزرگراه می گوید که همه وسایل نقلیه باید چراغ های پارکینگ یا چراغ های کناری را هنگام پارک در جاده با محدودیت سرعت بیش از 30 مایل در ساعت روشن کنند. آنها طوری طراحی شده اند که هنگام ترک ماشین خود برای مدت طولانی روشن بمانند و نباید باتری شما را خالی کنند. اگر جاده دارای محدودیت سرعت 30 مایل در ساعت یا کمتر است، نیازی به استفاده از چراغ های جانبی خود ندارید، تا زمانی که:

  • محل شما یک پارکینگ شناخته شده است
  • شما در جهت جریان ترافیک، نزدیک به حاشیه و حداقل 10 متر از نزدیکترین تقاطع روبرو هستید.

اگر وسیله نقلیه شما به دلایل غیرقابل اجتناب در هر جاده ای در مه پارک شده است، چراغ های جانبی نیز باید روشن باشند.

البته که چراغ های جانبی در ایران کابردی ندارند اماا بهتر بود ” چراغ جلو چانگان cs35 ” مقاله ای جامع باشد.

چراغ های عقب

چراغ های عقب قرمز هستند و در پشت ماشین شما یافت می شوند. آنها همزمان با چراغ های جلو روشن/خاموش می شوند. بنابراین، چه چراغ‌های جلو را به صورت دستی روشن کنید و چه به طور خودکار کار کنند، در هر صورت روشن می‌شوند.

چراغ های ترمز

چراغ های ترمز نیز قرمز هستند و در نزدیکی چراغ های عقب شما قرار دارند. آنها روشن می شوند تا به سایر رانندگان نشان دهند که شما ترمزهای خود را فشار داده اید و سرعت خود را کاهش داده اید.  شما باید مطمئن شوید که آنها همیشه تمیز اند و کار می کنند. جدا از خطرات ایمنی موجود، چراغ ترمز معیوب می تواند شما را از طرف پلیس یک متخلف جلوه دهد و با برخی هشدار ها رو برو شوید:

  • یک هشدار شفاهی
  • اعلامیه جریمه ثابت
  • اعلامیه رفع نقص خودرو – دستور 14 روزه برای رفع عیب و ارائه مدرکی برای رفع آن

انواع لامپ چراغ جلو اتومبیل

با توجه به اینکه ماشین‌ها در حال تغییر هستند، جای تعجب نیست که چراغ‌ های آنها نیز در حال تکامل هستند.  از آنجایی که سازندگان تأثیرات محیطی کار خود را در نظر می گیرند، راه حل های کارآمد انرژی در وسایل نقلیه ما محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند. پیشرفت تکنولوژی سه نوع لامپ رایج را به ما داده است:

  • هالوژن
  • دیودهای ساطع کننده نور (LED)
  • زنون/تخلیه با شدت بالا (HID)

چراغ های جلو هالوژن

چراغ های هالوژن امروزه محبوب ترین نوع در جاده های ما هستند. آنها از ترکیبی از گازها، معمولا نیتروژن و آرگون، و یک رشته تنگستن در یک لوله شیشه ای استفاده می کنند. هنگامی که فیلامنت گرم می شود، نور تولید می شود. آنها ارزان هستند و به راحتی قابل تعویض هستند، اما در سال های اخیر از بین رفته اند.

یک لامپ هالوژن استاندارد 1300 لومن تولید می کند که سطح نور خوبی است اما نسبت به سایر گزینه ها کم نورتر است.  گرمای غیرضروری و استفاده نشده تولید شده توسط هالوژن باعث می شود که آن را به طرز باورنکردنی ناکارآمد کند و از آنجایی که نور متمرکز نمی شود، روشنایی جاده به اندازه ای که می تواند روشن نیست.

چراغ های جلو LED

چراغ جلو چانگان cs35

چراغ جلو چانگان cs35

LED مخفف “دیودهای ساطع کننده نور” است و در حال حاضر کارآمدترین سیستمی است که به طور گسترده در دسترس است.  با مدت زمان روشن شدن کوتاه، آنها بیش از 250 برابر سریعتر از هالوژن کار می کنند و این سیستم را به سیستم عالی برای ترمز و چراغ های نشانگر تبدیل می کند.  منبع نور با ماندگاری زیاد کوچک است و می توان آن را در طرح های مختلف طراحی کرد که به سازندگان انعطاف پذیری بسیار بیشتری با طرح های خود می دهد. این چراغ های جهت دار از لامپ های هالوژن با همان وات نیز روشن تر هستند.

ال ای دی ها هنگام عبور برق، مقدار کمی گرما در امیتر تولید می کنند و برای جلوگیری از آسیب به کابل های مجاور به سیستم های خنک کننده نیاز دارند. سیستم های خنک کننده به طور کلی در قسمت موتور قرار می گیرند. با تعدادی از اجزای ساخت، LED ها در مقایسه با لامپ های هالوژن گران تر هستند.

محتوای پیشنهادی: لوازم یدکی چانگان cs35

چراغ های جلو زنون

تخلیه با شدت بالا (HID) زنون گازها و فلزات کمیاب را گرم می کند تا درخشش سفید یا آبی روشن ایجاد کند.  آنها تا سه برابر روشن تر از لامپ های هالوژن با وات یکسان هستند. لامپ های HID برای راه اندازی به انرژی بیشتری نسبت به هالوژن نیاز دارند اما با مصرف انرژی بسیار کمتر و طول عمر بیشتر کار می کنند.

چراغ‌های جلو HID زمانی که آن‌ها را در جاده می‌بینید بسیار متمایز هستند، اما به چند دلیل نتوانسته‌اند به یک استاندارد صنعتی تبدیل شوند. از جمله این موارد می توان به هزینه فلزات کمیاب مورد نیاز برای تولید آنها، روشنایی کنترل نشده آنها که اغلب باعث تابش خیره کننده سایر محرک ها می شود و زمان لازم برای رسیدن به روشنایی کامل آنها اشاره کرد.

 چانگان cs35

چانگانCS35 در نمایشگاه خودروی پکن 2012 با قیمت هایی از 68900 یوان تا 86900 یوان و عرضه رسمی به بازار در اکتبر 2012 عرضه شد. CS35 قبلاً در مرحله توسعه به نام Chang’an S101 شناخته می شد، اما نام آن حذف شد و سیستم نامگذاری CS برای محصولات جدید CUV و SUV Changan ایجاد شد CS35 توسط مرکز طراحی Changan در تورین، ایتالیا طراحی شد و این اولین تلاش چانگان برای ساخت یک CUV/SUV بود که همچنین کوچکترین CUV در محدوده قبل از عرضه CS15 بود. فیس لیفت CS35 در سال 2017 با طراحی مجدد چراغ های جلو و عقب عرضه شد.

گزینه های موتور چانگان CS35 2017 یک موتور 1.5 لیتری توربو و یک موتور 1.6 لیتری است که به یک گیربکس 5 سرعته دستی یا گیربکس 4 سرعته اتوماتیک متصل شده و حداکثر قدرت موتور 115 کیلووات را تولید می کند که معادل 156 اسب بخار و حداکثر گشتاور 210 نیوتن میباشد.

محتوای پیشنهادی: نکاتی برای خرید قطعات چانگان

چراغ جلو چانگان cs35 را از کجا تهیه کنیم؟

با افزایش روزافزون واردات خودرو و پیشرفت صنعت اتومبیل در ایران، شرکت بازرگانی برادران پارت با هدف بهبود ارتباط با مشتریان خود، مسیر ارتباطی به صورت آنلاین برقرار کرده است و بهترین خدمات را در زمینه فروش قطعات برلیانس، آریو، چانگان، دانگ فنگ و کوئیک ارائه می دهد. با پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن اینترنت، خرید محصولات به ویژه خرید قطعات خودرو به صورت آنلاین صورت می پذیرد. شرکت بازرگانی برادران پارت در تلاش است تا شما عزیزان بتوانید قطعات اتومبیل خود را از معتبرترین نمایندگی ها خریداری کنید.

شرکت بازرگانی برادران پارت در تلاش است که با وجود مشکلات حاکم، با کیفیت ترین قطعات خودرو را با کمترین سود و بهترین قیمت در اختیار شما عزیزان قرار دهد. لازم به ذکر است تمامی قطعاتی که در برادران پارت ارائه می شود دارای استاندارد بوده و به صورت مستقیم به کشور وارد می شود. براداران پارت در تلاش است تا رضایتمندی مشتریان خود را به بهترین نحو جلب کند. شما عزیزان می توانید برای خرید بلبرینگ چرخ جلو چانگان CS35 به بخش فروشگاه این مجموعه مراجعه کرده و محصول مورد نظر خود را سفارش دهید.

عمده مشکلات کسانی که دارند خودرو چینی هستند این است که نگران خرید قطعات یدکی تقلبی می باشند. بازار ایران در زمینه قطعات چینی متنوع است و قطعات تقلبی و غیر اصل به وفور یافت می شود. شما برای اطمینان از خرید خود می توانید بلبرینگ چرخ جلو چانگان CS35 اورجینال را ازبرادران پارت خریداری کنید.

نتیجه گیری

چراغ جلو چانگان cs35 یکی از قطعات مهم در خودروی چانگان است که ممکن است در طول عمر خودروی شما دچار آسیب شود. برای جایگذینی چراغ جلو چانگان cs35 خود بهتر است قطعه ای را اانتخاب نمایید که در دراز مدت همانند چراغ جلو چانگان cs35 اصلی کاربرد خود را حفظ نماید و دچار مشکل نشود. پیشنهاد ما به شما خرید چراغ جلو چانگان cs35 از فروشگاه برادران پارت است که باعث میشود قطعات اصلی را در اختیار داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *