مقاله

چراغ خطر گلگیر عقب چانگان

gelgir

چراغ خطر گلگیر عقب چانگان یکی از لوازم یدکی مهم و حیاتی خودروی چانگان به شمار میرود که از اهمیت بالایی برخوردار است. چراغ خطر گلگیر عقب چانگان شما ممکن است در اثر آسیب های ناشی از اتفاقات غیر منتظره دچار مشکل شود و نیاز به تعویض داشته باشد. اما قطعات چانگان جایگذینی را از کجا تهیه نماییم؟ در ادامه این مقاله به بررسی چراغ خطر گلگیر عقب چانگان پرداخته ایم و راهی برای خرید ارائه میدهیم.

چراغ خطر گلگیر عقب چانگان چگونه کار می کنند

چراغ های عقب روی یک رله کار می کنند، به این معنی که با روشن شدن چراغ های سر روشن می شوند. به این ترتیب راننده نگران روشن کردن چراغ های عقب نیست. چراغ‌های عقب به همان کلیدی متصل می‌شوند که چراغ‌های جلو چانگان را روشن می‌کند و باعث می‌شود به راحتی کار کنند. اگر چراغ‌های خودکار دارید، چراغ‌های عقب در هنگام روشن شدن خودرو روشن می‌شوند. اگر از یک سوئیچ برای روشن کردن چراغ‌های خودروی خود استفاده می‌کنید، پس از روشن شدن چراغ‌های جلو، چراغ خطر گلگیر عقب چانگان روشن می‌شوند. علاوه بر این، چراغ‌های عقب دقیقاً به باتری متصل می‌شوند.

انواع چراغ های عقب

چراغ‌های LED در حال تبدیل شدن به یک انتخاب محبوب برای چراغ‌های عقب هستند. چراغ‌های LED نسبت به چراغ‌های عقب سنتی انرژی کمتری مصرف می‌کنند و عمر طولانی‌تری دارند. چراغ‌های هالوژن رایج‌ترین نوع چراغ‌ها هستند و در اکثر خودروها به‌صورت استاندارد عرضه می‌شوند. چراغ های زنون نوع سوم چراغ های عقب هستند که نسبت به سایر چراغ ها قوی، پرنور و شدت بیشتری دارند. این چراغ ها در مقایسه با رشته از قوس الکتریکی استفاده می کنند.

جنبه ایمنی چراغ های عقب

چراغ خطر گلگیر عقب چانگان

چراغ خطر گلگیر عقب چانگان

چراغ های عقب جنبه ایمنی خودرو را فراهم می کنند. آنها لبه عقب خودرو را نشان می دهند تا به سایر رانندگان اجازه دهند اندازه و شکل خودرو را به درستی بسنجند. علاوه بر این، آنها به سایر وسایل نقلیه اجازه می دهند تا در آب و هوای نامساعد مانند باران یا برف، خودرو را ببینند. اگر چراغ عقب خاموش شد، فورا آن را تعویض کنید. شما می توانید به دلیل داشتن چراغ عقب که کار نمی کند جریمه شوید.

چراغ های عقب یکی از جنبه های ایمنی مهم وسیله نقلیه شما هستند. آنها در عقب قرار دارند و رو به عقب هستند تا به ماشین های دیگر نشان دهند که در کجای جاده قرار دارید. انواع مختلفی از چراغ های عقب وجود دارد که می توانید بسته به علاقه خود خریداری کنید.

چرا مهم است چراغ های عقب خود را بررسی کنید؟

اصطلاح «چراغ‌های عقب» به دسته‌های لامپ دوقلو در عقب خودروهای جاده‌ای اشاره دارد که برای ایمن‌تر کردن استفاده از جاده برای همه طراحی شده‌اند. آنها می توانند به معنای واقعی کلمه نجات دهنده باشند، بنابراین بررسی عملکرد صحیح آنها بخش بسیار مهمی از تعمیر و نگهداری خودرو است.

  • چراغ خطر گلگیر عقب چانگان

    ایمنی

چراغ های ترمز برای هشدار به سایر رانندگان در مورد کاهش سرعت شما وجود دارد. اگر از کار بیفتند، وسایل نقلیه‌ای که دنبال می‌کنید می‌توانند تا سپر عقب شما جلو بیایند و همه افراد در هر دو خودرو را بترسانند یا بدتر از آن، در واقع شما را عقب بیاندازند. چراغ‌های راهنما به سایر رانندگان هشدار می‌دهند که شما در شرف اجرای مانوری هستید که می‌تواند بالقوه خطرناک باشد، بنابراین آنها می‌توانند به شما فضای بیشتری بدهند یا توجه بیشتری داشته باشید.

چراغ های کناری، به وضوح، انتهای وسیله نقلیه شما را علامت گذاری می کنند، و دید آنها را در شب افزایش می دهند و دوباره خطر برخورد را کاهش می دهند. هر یک از تابع‌های جداگانه بررسی منظم و مکرر آرایه را ضروری می‌سازد. به عنوان یک واحد جمعی، چراغ های عقب شما یکی از حیاتی ترین مجموعه های ایمنی در وسیله نقلیه شما هستند.

  • جریمه

افسران مجری قانون این امکان را دارند که شما را متوقف کنند و یک استناد ترافیکی را برای خرابی چراغ های عقب صادر کنند. جریمه، هزینه اضافی مربوط به دادگاه، شاید هزینه های تاخیر، شاید حتی یک دوره اجباری ایمنی ترافیک و امتیاز جریمه در گواهینامه شما وجود خواهد داشت. برعکس، یک لامپ احتمالاً کمتر از چند ده هزار تومان برای شما هزینه خواهد داشت.

  • چراغ خطر گلگیر عقب چانگان خود را بررسی کنید

بررسی چراغ های جانبی و لامپ های نشانگر (چشمک زن) حتی بدون کمک آسان است. برای تمام تست‌ها، کلید خود را با موتور خاموش در وضعیت “Run” قرار دهید. چراغ های خود را روشن کنید، سپس به سمت عقب خودرو بروید و بررسی کنید که هر دو دسته لامپ ها لامپ های روشن را نشان می دهند. توجه داشته باشید که در برخی از وسایل نقلیه، به عنوان مثال، بسیاری از ماشین های شهر لینکلن – دو لامپ چراغ جانبی / ترمز در هر طرف وجود دارد، بنابراین مطمئن شوید که هر چهار لامپ کار می کنند.

نشانگرهای چراغ راهنما به همان اندازه بدون کمک قابل بررسی هستند. اهرم نشانگر را به سمت بالا تکان دهید، سپس به سمت عقب خودرو بروید و مطمئن شوید که چشمک‌زن سمت راست واقعاً چشمک می‌زند. سپس، اهرم را از موقعیت مرکزی به سمت پایین تلنگر بزنید و بررسی کنید که راهنمای سمت چپ چشمک می زند. چراغ های ترمز کمی چالش برانگیزتر هستند. شما می توانید:

دسته جارو را بردارید، یک طرف آن را به پدال ترمز فشار دهید و طرف دیگر را روی بالشتک صندلی راننده نگه دارید، سپس به سمت عقب خودرو بروید و چراغ های ترمز روشن شده را بررسی کنید.
ماشین یا کامیون خود را با احتیاط به سمت یک شیشه بزرگ، مانند شیشه ویترین فروشگاه، برگردانید، سپس از بازتاب برای بررسی عملکرد چراغ ترمز استفاده کنید (نیازی به نزدیک شدن زیاد نیست، می توانید چراغ های عقب را از چندین متر دورتر ببینید)

چراغ خطر گلگیر عقب چانگان

چراغ خطر گلگیر عقب چانگان

نتیجه گیری

چراغ خطر گلگیر عقب چانگان از جمله قطعات مهم چانگان به شمار میروند که در صورت آسیب بهتر است هر چه سریع تر به تعویض چراغ خطر گلگیر عقب چانگان خود بپردازید. اما چراغ خطر گلگیر عقب چانگان اصل را از کجا تهیه کنیم؟ شرکت بازرگانی برادران پارت در تلاش است که با وجود مشکلات حاکم، با کیفیت ترین قطعات خودرو را با کمترین سود و بهترین قیمت در اختیار شما عزیزان قرار دهد. لازم به ذکر است تمامی قطعاتی که در برادران پارت ارائه می شود دارای استاندارد بوده و به صورت مستقیم به کشور وارد می شود.

براداران پارت در تلاش است تا رضایتمندی مشتریان خود را به بهترین نحو جلب کند. شما عزیزان می توانید برای خرید چراغ خطر گلگیر عقب چانگان CS35 به بخش فروشگاه این مجموعه مراجعه کرده و محصول مورد نظر خود را سفارش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *